Základní škola Křesetice

Povídky na vyjmenovaná slova - tvořili žáci 3.ročníku.

Byl pátek. Přemyslovi bylo teprve devět let. Ano, máte pravdu, byl to tenkrát ještě malý chlapec. Za okny padal sníh a Přemysl seděl ve svém pokoji u psacího stolu a dělal si domácí úkol. Maminka stála nad ním. " Zase jsi se mýlil, musíš nad tím trochu přemýšlet."
" Já přemýšlím," vymlouval se Přemysl. " Kdybys aspoň trochu přemýšlel, nenosil bys domů pětky!"
Právě  v tom okamžiku zazvonil telefon. " Váš manžel udělal s autem smyk. Byl mýtit stromy, že ano ?" " Máte pravdu, my hned jedeme." Maminka to běžela oznámit Přemyslovi . Ten zrovna honil myš po pokoji a všude létalo chmýří z pampelišek.
" Přemysle, pojď honem, všechno ti cestou vysvětlím.A nezapomeÅ„ rozdmýchat oheň
v krbu a zamknout. Počkám na tebe venku." "Ale mami, já přece neumím zamykat." "Tak se to nauč, dělej!! Fůůůj , a co tady dělá ten hlemýžď ?" " To nic, mami.Já si ještě umyju ruce." " To nemusíš." Maminka popadla Přemysla za ruku a vláčila ho do auta. Konečně se rozjeli. " Mami, kam jedeme? - Do Litomyšle. - A proč?" Ale to už zastavili. " Pane , kde je můj manžel? - Tady. - Ale to není on , vždyť stojí támhle...
Tak pardón, to byl omyl."
Naložili tátu, nachomýtli se a za chvíli byli doma.
" Tak ,teď půjdeš dopsat ten domácí úkol, " řekla maminka. " Néééééééééééé!!!!

( Sára Procházková)Byl jednou jeden chlapec , který měl sen : starat se o dobytek, jezdit na kobylách, běhat s býky a jezdit s traktorem. Svůj byt chtěl mít poblíž lesa a tam sbírat byliny, ze kterých by dělal bylinkový čaj. A vedle by měl příbytek pro hosty, zařídil by ho hezkým nábytkem. Když by za ním přijeli lidé na návštěvu, mohli by tam bydlet. Také by jezdil na trh do Přibyslavi prodávat obyčejným obyvatelům bylinkový čaj.

( Simona Petrusová)

Bylo jedno království a v tom království žila pyšná princezna s otcem, matkou  a ještě se psem .Ten pes měl velký pysk a ta královna měla alergii na pyl, ale také se bála slepýšů, zmijí a dalších hadů.
Jednoho dne se rozhodli, že si koupí papouška a tak to také udělali. Když ho nakládali, dali ho do pytle s dírami, aby mohl dýchat. Jakmile dorazili, sundali pytel z papouška a
pyšná princezna se najednou začala pýřit a ten papoušek se začal čepýřit. Princezna se ho lekla a šla ho dát do sklepa, aby se vzpamatoval.Ve sklepě se také potuloval netopýr.
Princezna začala zpytovat svědomí a dala papouškovi něco k snědku, aby neumřel. Dala mu tam pýr. Když odcházela , zakopla. Stalo se, že pyšná princezna už nebyla pyšná, ale normální. Najednou měla ráda koně s kopyty i ocasem.
Chtěla si hrát, tak vytáhla papouška  a netopýra a šli si hrát " na pykanou". A když měla narozeniny , tak si vybrala dárek - zlatou korunku a náhrdelníky, které se třpytily. A to je vše.

( Veronika Linhartová )

05. ledna 2013 (So)